pátek 12. dubna 2013

Jednou nohou v Paříži

Psáno pro Scrapglamour

Mám ráda Paříž, ani nevím proč, nikdy jsem tam nebyla. Ale už jen to samotné slovo ve mě vyvolává pocit nostalgie a romantiky. A asi ze stejného důvodu chodím ráda na Petřín. Petřínská rozhledna je pro mě takovou malou Eiffelovkou. A aby také ne, když byla postavena dle jejího modelu jako volná kopie, jen 5x menší. Petřín mám ráda v každé roční době, nejkrásnější je sice v květnu, kdy kvete Růžový sad, ale to je většinou celé okolí doslova zaplaveno páry milenců. Sice chodím na Petřín také s doprovodem, ale raději jindy. Fotka, kterou jsem vybrala pro tuto stránku vznikla v prosinci roku 2003 a nemohla jsem se ubránit a nedat vedle ní aspoň kousek Eiffelovky. 


Použitý materiál:
jednobarevný papír velikosti 30x30 cm
sada papírů LET it GO od ILS
karton ze zadních desek bloku či notesu
razítka (Eiffelovka, písmena, ornamenty, poštovní otisk), lahvička od přesnídávky
vyřezávací šablony (květ, štítek a písmena)
okrajová raznice
knoflík
washi páska
lepidlo v rolátku či oboustranná lepicí páska
nůžky nebo řezačka
pravítko
tužka
pinzeta


Fotka je černobílá a tak jsem neměla rozmyšlené barevné ladění, ale když mi přišly papíry z kolekce LET it GO od firmy ILS bylo rozhodnuto. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem nedokázala vybrat, který papír použiji jako podkladový, protože tím bych nemohla využít druhou stranu. Můj klasický problém u oboustranných papírů, líbí se mi obě strany. A tak jsem nakonec zvolila lift, kdy jsem mohla využít všech 6 vzorů papíru. Vzhledem k tomu, že jsou papíry krásně barevně sladěny a doplňují se, nebála jsem se je takto nakombinovat. Podklad tedy tvoří jednobarevný papír v šedém odstínu. Protože byl sám o sobě příliš výrazný a ne právě v tom odstínu, který by se mi hodil. Naoko ledabyle jsem ho přetřela štětcem slabou vrstvou Gessa a nechala uschnout. Po natření se stránka zvlní, tak jí po uschnutí nezapomeňte zatížit a nechat vyrovnat (již ozdobená stránka už tak snadno vyrovnat nepůjde). Pak jsem hledala jednoduché velké kulaté razítko (nevím jak vy, ale já pokaždé zjistím, že mi něco chybí a nutně to potřebuji), razítko jsem nenašla a tak jsem si vypomohla lahvičkou od přesnídávky. Posadila jsem jí na polštářek Distress inkoustu v odstínu Vintage Photo a na stránku otiskla pár čárkovaných koleček.
 

Pak jsem stránku na chvíli odložila a začala z opačného konce, tedy z vrchu. Fotku jsem podlepila kouskem tvrdšího kartonu a hrany přetřela černým inkoustem Archival. A pak jsem stříhala kousky jednotlivých papírů a podkládala jimi fotku tak, aby vždy alespoň na jedné straně kousek vzoru vyčuhoval. I přes vyvýšenou fotku díky kousku kartonu stránka vypadala příliš ploše a nezajímavě a tak jsem fotku i s papíry pozvedla pomocí 3D lepicích teček. Ještě před podlepením doporučuji umístit hřebíčky, aby jste pak nemuseli tečky přemísťovat v místě, kde vám vyleze hřebíček. 

Podlepenou fotku jsem si položila na stránku, zatím ještě nepřilepila a rozmyslela jsem si umístění obrázku Eiffelovky, aby byl hezky vidět. Umístění jsem si vlevo a dole lehce zakreslila tužkou pod okraj vzorovaných papírů (na gessu se hodně špatně gumuje, tak aby značky nebyly vidět). Část stránky vlevo od fotky a pod ní jsem ozdobila razítky ornamentů, tak aby byla vidět vždy jen část. Razítkovala jsem Archivalem odstín Jet Black a šedého odstínu jsem dosáhla tím, že jsem napřed razítko lehce otiskla na nepotřebný papír a teprve potom na stránku.  

Po zaschnutí jsem mohla stránku zkompletovat. Napřed jsem nalepila otisk razítka Eiffelovky a dotiskla nápis PARIS. Pak jsem do dolní části na ornamenty nalepila proužek vzorovaného papíru a výsek štítku s natištěným rokem. Na to pak přišla fotka podlepená vzorovanými papíry a tu jsem přilepila pomocí již připravených 3D koleček. Na Big Shotu jsem si připravila ozdoby. Kytičku jsem obarvila pomocí žlutého inkoustu Izink, nápis DÉCEMBRE je z embossovací kapsy od Aladine, vystouplé části jsem přetřela černým inkoustem, obojí je opět podlepeno 3D kolečky. Nápis Petřín je vyřezaný na Big Shotu z kartonu ze zadních desek bloků a ponechán v „přírodním“ stavu. Jen jsem lepila 2 písmenka na sebe, aby byl plastičtější a na stránku jsem nápis přilepila pomocí Glossy Accents. Dolní část fotky je dozdobená Washi páskou, knoflík je po babičce a poštovní razítko s pařížskou adresou mi tam prostě ladilo. Aby stránka nebyla zdobená jen v jedné části, přidala jsem do pravého dolního rohu journaling. Píšu nečitelně (pro ostatní, já si to po sobě přečtu), tak jsem celý popis napsala v počítači, vytiskla, otrhala a napatinovala okraje, podlepila výsekem ze vzorovaného papíru a zvedla pomocí 3D koleček. Nalepila jsem na místo, které jsem si předem orazítkovala razítky s ornamenty.

Ze stránky mám velkou radost a snad se bude líbit i vám a třeba vás inspiruje.
No.8

3 komentáře:

  1. Ani se nedivím, že máš ze stránky radost. Je moc krásná. Už jsem ji zahlédla a čekala jsem, až ji vystavíš na blogu.

    OdpovědětVymazat
  2. Souhlasím, nádhera, mám tenhle styl moc ráda.

    OdpovědětVymazat